Autorka

Natalia – od łacińskich słów „dies natalis” – dzień narodzin. Istnieje podejrzenie, że imię to – a właściwie jego męski poprzednik, Natalis – powstało przez pomyłkę. Chrześcijańska łacina poprzez „dies natalis” rozumiała nie tyle początek bytowania na tym świecie, co narodziny do lepszego życia w kolejnym, stąd formuła ta często figurowała w połączeniu z wykazami świąt męczenników, w przypadku których owe narodziny następowały wręcz błyskawicznie. Ktoś niezbyt obyty z językiem Horacego mógł jednak odczytać „natalis” jako kolejne imię… Przeciwna hipoteza mówi, że Natalia to „ta, która oczekuje ponownych narodzin do życia wiecznego”.

Imię Natalia zwykle noszą kobiety o wnikliwym umyśle i głębokich zainteresowaniach. Są one za młodu poważne i nad wiek rozwinięte, tak jakby od najmłodszych lat miały świadomość tego, dokąd idą i do czego są przeznaczone. Mają również bogate życie wewnętrzne, często mało zrozumiałe dla ich prostszych psychicznie rówieśników. Bywają skłonne do melancholii, jak również do depresji. Są bardzo subiektywne, widzą wszystko po swojemu.

Często się zdarza, że Natalie interesują się abstrakcyjnymi dziedzinami wiedzy, pociąga je matematyka albo filozofia i trafiają do instytutów naukowych. Ich charakter może je prowadzić do obrania zawodu aktorki, mogą też zajmować się badaniami archeologicznymi lub historycznymi, prowadzić antykwariat lub pracować jako konserwator w muzeum.

Totem zwierzęcy: Jeż

Totem roślinny: Waleriana

Rezonans: 90 000 drgań/sek.

*

Bibliografia: horoskopy i inne równej wiarygodności źródła, dostępne w Internecie

Jedna odpowiedź na „Autorka

  1. M. pisze:

    ‚bardzo ale to bardzo podoba mi sie twój blog… jest to narazie najlepszy blog (…)’
    a tak serio, slicznie urzadzilas swoje nowe miejsce :):)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s